Trzej zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży kabli elektrycznych trafili do aresztu

fot. KPP w Środzie Śląskiej
W poniedziałek do policyjnego aresztu trafili trzej mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży kabli elektrycznych. Zostali zatrzymani na terenie budowy jednego z zakładów w gminie Środa Śląska. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy policji mienie o wartości ponad 61 tysięcy złotych zostało odzyskane. Decyzją Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.
REKLAMA

Poniedziałkowej nocy około godziny 4:20 funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej nieopodal terenu nowobudowanej fabryki w jednej z miejscowości powiatu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok ukryli się w zaroślach. Kiedy policjanci do nich podeszli, jeden z mężczyzn podjął próbę ucieczki. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji patrolu obaj mężczyźni zostali zatrzymani i niedługo po tym wyjaśniły się powody ich nietypowego zachowania.

Jak się okazało, kilkaset metrów dalej znajdował się samochód osobowy marki Opel, który miał częściowo zakryte tablice rejestracyjne. W jego wnętrzu znajdowały się zwoje kabla elektrycznego oraz narzędzia, mogące służyć do jego kradzieży. Policjanci zauważyli też, że w tym miejscu ogrodzenie terenu było uszkodzone, a tuż za nim znajdowały się kolejne zwoje kabla elektrycznego przygotowane do transportu. Decyzja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna – mężczyzn zatrzymano a pojazd i miejsce zdarzenia zabezpieczono i przekazano policyjnemu technikowi.

Zatrzymanymi byli obywatele Ukrainy w wieku 23 i 36 lat zamieszkujący na terenie powiatu wrocławskiego. Z uwagi na barierę językową czynności wykonywano z udziałem tłumacza języka ukraińskiego. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż w procederze brał udział inny mężczyzna, który kilka godzin później został zatrzymany na terenie miasta Wrocław. 43-letni mieszkaniec Wrocławia trafił również do średzkiego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży kabla elektrycznego o łącznej wartości 61 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

asp. Karol Dudziak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Środa Śląska
-6.4°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie

kiedy
2023-03-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Alternatywnej,...
wstęp biletowany