20 listopad 2022

Listonoszka ukrywała korespondencję; grozi jej do 2 lat więzienia

zdjęcie: Listonoszka ukrywała korespondencję; grozi jej do 2 lat więzienia / fot. PAP
fot. PAP
Kobieta pracująca na poczcie jako listonoszka ukrywała korespondencję, zamiast dostarczać ją do adresatów. Pomagał jej w tym jej znajomy. Podejrzanym grozi teraz do dwóch lat więzienia. Policjanci z Legnicy ujawnili prawie tysiąc niedostarczonych przesyłek.
REKLAMA

Młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy poinformowała, że funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku złożonego zawiadomienia zatrzymali nieuczciwą listonoszkę oraz jej wspólnika.

Oboje zatrzymani to mieszkańcy powiatu legnickiego. 21-latka i 30-latek podejrzani są o to, że od października 2022 roku do listopada 2022 roku, działając wspólnie i w porozumieniu, udaremnili możliwość zapoznania się z informacją zawartą w przesyłkach pocztowych adresowanych do wielu osób zamieszkałych na terenie Legnicy.

"Listonoszka, zamiast dostarczyć przesyłki do adresatów, część z nich ukryła w lokalach prywatnych, w swoim oraz wspólnika. W trakcie przeszukań, policjanci ujawnili blisko tysiąc niedoręczonych przesyłek pocztowych. Odzyskane przez funkcjonariuszy przesyłki wkrótce zostaną dostarczone adresatom" - powiedziała policjantka.

21-latka tłumaczyła się tym, że worek z listami był dla niej za ciężki a dodatkowo poznała chłopaka, w którym się zakochała i nie miała czasu na roznoszenie listów.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.(PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Środa Śląska
-1.2°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie

kiedy
2023-03-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Alternatywnej,...
wstęp biletowany