Grupa złodziei zatrzymana przez średzkich policjantów

zdjęcie: Grupa złodziei zatrzymana przez średzkich policjantów / pixabay/3300587
Policjanci realizując czynności operacyjne zauważyli pojazd, którym mogli poruszać się sprawcy kradzieży sklepowych, do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu średzkiego. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, bowiem osoby, które poruszały się samochodem marki Ford odpowiadały ustaleniom śledczych. Zatrzymano łącznie cztery osoby, którym przedstawiono zarzuty kradzieży.
REKLAMA

W wyniku podjętych działań operacyjnych śledczy średzkiej Policji ustalili a następnie zatrzymali cztery osoby w związku z kradzieżami w sklepach na terenie powiatu średzkiego. Do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby: mężczyzna lat 34, który wcześniej już był karany za podobne przestępstwa oraz kobiety w wieku 27-36 lat. Cała trójka to mieszkańcy powiatu wrocławskiego. W związku ze sprawą w toku przeprowadzanych czynności policjanci zatrzymali jeszcze jedną osobę - 36-letnią mieszkankę powiatu średzkiego.

Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym kradzieże w trzech różnych sklepach jednej sieci na terenie powiatu średzkiego. Sprawcy działali od grudnia 2022 roku do stycznia 2023 roku. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów całej „czwórce” łącznie dwóch zarzutów kradzieży. Ponadto 34-letni mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany. Śledczy od jednego ze sprawców zajęli tymczasowo mienie w postaci samochodu osobowego.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży artykułów spożywczych, chemicznych oraz alkoholu na łączną kwotę ponad 1300 złotych.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

KPP Środa Śląska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Środa Śląska
2.6°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie

kiedy
2023-03-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Alternatywnej,...
wstęp biletowany