20 czerwiec 2022

W Korczowej uruchomiono 5 dodatkowych punktów dla tirów

fot. PAP
Uruchomienie 5 dodatkowych punktów odprawy dla tirów w zasadniczy sposób upłynni ruch - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk na przejściu granicznym w Korczowej. Zapowiedział, że ruch towarowy między Polską a Ukrainą zwiększy się dwukrotnie.
REKLAMA

W poniedziałek szef KPRM razem z ukraińskim ministrem infrastruktury Ołeksandrem Kubrakowem, wiceszefem MSWiA Bartoszem Grodeckim oraz wojewodą podkarpacką Elżbietą Leniart wziął udział w konferencji prasowej na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą Korczowa-Krakowiec.

"Dzisiaj uruchomionych zostało 5 dodatkowych punktów odprawy dla tirów" - poinformował Dworczyk. "To oznacza, że w ciągu 10 dniu dało nam się zwiększyć dwukrotnie liczbę punktów; jesteśmy przekonani że wpłynie to w zasadniczy sposób na upłynnienie ruchu i zmniejszenie kolejek po obu stronach" - zaznaczył

Dworczyk zapowiedział, że ruch towarowy między Polską a Ukrainą zwiększy się dwukrotnie. "Chcemy nie tylko pomagać naszym ukraińskim przyjaciołom, ale chcemy także zwiększać tranzyt przez Polskę, bo to jest też wymierna korzyść dla polskich przedsiębiorców i polskiego państwa" - zauważył.

Szef KPRM podkreślił współpracę ze stroną ukraińską - Ołeksandrem Kubrakowem, a także polskim Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Finansów, MSWiA oraz Strażą Graniczną i innymi zaangażowanymi podmiotami. (PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Agnieszka Pipała

mml/ api/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Środa Śląska
12.4°C
wschód słońca: 04:44
zachód słońca: 21:11
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie

kiedy
2022-07-09 19:00
miejsce
Centrum Kultury Alternatywnej,...
wstęp biletowany